Szukaj
Close this search box.

Irena Pregler: „Terror Daemonum – ora pro nobis!”

Z pewnością część Czytelników zastanawia się dlaczego akurat na okładce znajduje się Święty Józef - już objaśniamy! Trwa właśnie rok Świętego Józefa, który został zainaugurowany w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła przez błogosławionego Piusa IX.

Mało znane niezwykłe nabożeństwo

W Itapirandze, w latach 90, miały miejsce objawienia Świętego Józefa, Matki Bożej i Pana Jezusa, zatwierdzone później przez Kościół. Najświętsza Maryja Panna wypowiedziała między innymi takie słowa: „[…] Pragniemy przekazać kolejną łaskę dla umocnienia Świętej Matki Kościoła, ponieważ Ojciec Przedwieczny, życzy sobie, aby nabożeństwo do Przeczystego Serca Świętego Józefa rozszerzało się na całym świecie, bo jest On Patronem Kościoła. To nabożeństwo zostało przygotowane na czasy ostateczne i dzisiaj właśnie przychodzę, by objawić światu tę wielką łaskę i dobrodziejstwo Ojca Niebieskiego”1. Matka Boża powiedziała jeszcze: „Jest to nabożeństwo pierwszych pięciu śród miesiąca na cześć Przeczystego Serca mojego Świętego Oblubieńca i każdy, kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, otrzyma niezliczoną ilość łask, a także wielkie łaski Przeczystego Serca Świętego Józefa. Tak jak powiedziałam, jest to nabożeństwo na czasy ostateczne – dla waszego umocnienia i dla umocnienia Świętej Matki Kościoła”2.

Niebo najpierw wezwało nas byśmy czcili Najświętsze Serce Jezusa i dało nam nabożeństwo 9. Pierwszych Piątków miesiąca. W Fatimie, Bóg upomina się o cześć należną Niepokalanemu Sercu Maryi i prosi o nabożeństwo 5. Pierwszych Sobót miesiąca. W Itapirandze, Najświętsza Maryja Panna, przekazuje nam życzenie samego Boga, abyśmy czcili Przeczyste Serce Świętego Józefa i odprawiali nabożeństwo 5. Pierwszych Śród miesiąca. Mamy już komplet. Wypełniając te prośby Nieba oraz co miesiąc czcząc te najświętsze i najczystsze Serca, zjednoczone w doskonałej miłości, otrzymujemy opiekę Świętej Rodziny, błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej, niejako zbroję, puklerz i miecz do ostatecznej walki Kościoła Świętego, którego bramy piekielne nie przemogą!

Ite ad Ioseph!

Chcemy prosić Świętego Józefa o pomoc w naszej działalności, bo jak pisał papież Leon XIII „Nic nie dopomaga skuteczniej do zachowania dziedzictwa wiary i do życia po chrześcijańsku, jak zyskanie sobie opieki św. Józefa i zapewnienie sobie łask, których Matka Boża nie odmawia czcicielom swego przeczystego Oblubieńca”3. Chcemy wołać do każdej polskiej duszy: Ite ad Ioseph! Idźmy do Józefa! W tym szczególnym roku poświęconym Opiekunowi Kościoła Świętego, prośmy Go, aby stanął przy nas wędrujących do Ojczyzny Niebieskiej.

1 Patron naszych czasów: Nabożeństwo do Przeczystego Serca Świętego Józefa, Kraków 2018, s. 8.
2 Tamże, s. 9.
3 Św. Józef w nauczaniu papieży, https://www.swietyjozef.kalisz.pl/BibliotekaSwJozefa/7.html [dostęp: 29.03.2021].